Race Results:

Results for: 2009- 2010 - 2011 - 2012

2012 : 4/28 - 5/11- 5/25 - 6/8 - 6/22 - 7/06 - 7/20 - 8/03 - 8/10 - 9/21

BROOKLYN RACEWAY results fromFriday, May 11th

Front Wheel Drive

Heat #1 – 1, Chad Larson, Brooklyn; 2, AaronWinburn, Grinnell; 3, Bradley Graham, Brooklyn;
Heat #2 - 1, Chris Storbeck, Grinnell; 2, JoshVandermolen, Sully; 3, Jeff Arment, Lynnville;
Feature - 1, Arment; 2, Winburn; 3, Storbeck;4, Kyle Graham, Brooklyn; 5, B. Graham; 6, Larson; 7, Josh Keller,Toledo; 8, Vandermolen;


Cruisers

Heat #1 - 1, Tony Roth / Scott Strong,Grinnell / Malcom; 2, Tonia & Jason Bruns, Deep River / Newton;3, Brad Craig / A.J. Pirkl, Hartwick;
Heat #2 - 1, Rick Roush / Mike Hesse, Newton;2, Thomas Stevens / Calvin Dhondt, Deep River / Kellogg; 3, RickKriegel / Troy Meldrem, Brooklyn;
Feature - 1, Roth / Strong; 2, Roush / Hesse;3, Kriegel / Meldrem; 4, Jason Snook / Jeff Hall; 5, Kurt &Archie Hall, Brooklyn / Victor; 6, Mark Heishman / Ricky Hurst,Brooklyn; 7. Austin Mahan / Steven Milton, Ladora; 8, Michelle& Deal Keasling, Delta; 9, Stevens / Dhondt; 10, Bruns / Bruns;


Stock

Heat #1 - 1, Gene Anderson, Wellsburg; 2,Kevin Walters, Montezuma; 3, Rick Goldsberry, Runnells;
Heat #2 - 1, Austin Schurring, Newton; 2,Thomas Stevens / Calvin Dhondt, Deep River / Kellogg; 3, JoshAlbertson, Newton;
Heat #3 - 1, Bruce Kline, Brooklyn; 2, JacobLehman, Waterloo; 3, Matt Smalley, Sully;
B Main - 1, Dylan Nelson, Searsboro; 2, MikeSell, Newton;
Feature - 1, Stevens / Dhondt; 2, Albertson;3, Schurring; 4, Goldsberry; 5, Lehman; 6, Smalley; 7, Anderson; 8,Walters; 9, Nelson; 10, Kline;


Pro Stock

Heat #1 - 1, Brad Graham, Brooklyn; 2, WayneWebert, Williamsburg; 3, Ed Kasperbauer, Des Moines;
Heat #2 - 1, Joey Young, Indianola; 2, MikeHesse, Newton; 3, Keith Lester, Toledo;
B Main - 1, Joe Icenbice, Deep River; 2, AllenJones, Deep River;
Feature - 1, Young; 2, Webert; 3, ButchLester, Newton; 4, Breeden; 5, Kasperbauer; 6, Jerrod Thompson,Sigourney; 7, Hesse; 8, Thomason; 9, Graham; DNS – K. Lester;


Open

Heat #1 - 1, Justin Thompson, Sigourney; 2,Duane Zander, Coulter, NE; 3, Jason Barrick, Iowa Falls;
Heat #2 - 1, Michael Peterson, Montezuma; 2,Mark Schurring, Otley; 3, Donnie Pearson, Oskaloosa;
B Main - 1, Joe Icenbice, Deep River; 2, AllenJones, Deep River;
Feature - 1, Peterson; 2, Barrick; 3,Thompson; 4, Icenbice; 5, Nate Wanders, Barnes City; 6, Ed Kasperbauer,Des Moines; 7, Schurring; 8, Zander; DNS – Pearson;