Race Results:

Results for: 2009- 2010 - 2011 - 2012

2012 : 4/28 - 5/11- 5/25 - 6/8 - 6/22 - 7/06 - 7/20 - 8/03 - 8/10 - 9/21

BROOKLYN RACEWAY results fromFriday, May 25th

Front Wheel Drive

Heat #1 – 1, Chris Storbeck, Grinnell; 2, Bradley Graham, Brooklyn; 3, Matt Pool, Monroe;
Heat #2 – 1, Kyle Graham, Brooklyn; 2, Chad Larson, Brooklyn; 3, Aaron Winburn, Grinnell;
Feature – 1, Winburn; 2, Larson; 3, Storbeck; 4, Chad Snyder,Altoona; 5, Pool; 6, Tyrel Goatley, Mitchellville; 7, Josh Keller,Toledo; 8, K. Graham; 9, B. Graham;


Cruisers

Heat #1 – 1, Austin Houghton / Bradley Graham, Brooklyn; 2,Jason Snook / Jeff Hall, Montezuma / Brooklyn; 3, Thomas Stevens /Calvin Dhondt, Deep River / Kellogg;
Heat #2 – 1, Tonia & Jason Bruns, Deep River / Newton; 2,Kurt & Robert Hall, Brooklyn; 3, Michelle Keasling / KandiMcDonald, Delta / Deep River;
Feature – 1, Tony Roth / Scott Strong, Grinnell; 2, Bruns /Bruns; 3, Houghton / Graham; 4, Stevens / Dhondt; 5, Rick Kriegel /Troy Meldrem, Brooklyn; 6, Ben Pierce / Myron Widmer, Deep River; 7.Keasling / McDonald; 8, Hall / Hall; 9, Snook / Hall; 10, Mark Heishman/ Rick Hurst, Brooklyn;


Stock

Heat #1 – 1, Brandon Simons, Iowa Falls; 2, Kurt Hall, Brooklyn; 3, Josh Albertson, Newton;
Heat #2 – 1, Marvin Housley, Newton; 2, Bill Gragg, Malcom; 3, Thomas Stevens / Calvin Dhondt, Deep River / Kellogg
Heat #3 – 1, Matt Smalley, Sully; 2, Devin VanWyk, Sully; 3, Jerome Kline, Brooklyn;
B Main – 1, Gene Lester, Newton; 2, Rick Goldsberry, Runnells;
Feature – 1, Albertson; 2, Smalley; 3, Housley; 4, Gragg; 5,Stevens / Dhondt; 6, Kline; 7, Hall; 8, Andy Thomas, What Cheer; 9,VanWyk; 10, Simons;


Pro Stock

Heat #1 – 1, Brad Graham, Brooklyn; 2, Joe Breeden, Brooklyn; 3, Mike Hesse, Newton;
Heat #2 – 1, Butch Lester, Newton; 2, Joey Young, Indianola; 3, Keith Lester, Toledo;
Feature – 1, Young; 2, Graham; 3, B. Lester; 4, Ed Kasperbauer,Des Moines; 5, Wayne Webert, Williamsburg; 6, Siraj Thomason,Montezuma; 7, K. Lester; 8, Breeden; 9, Jason Petersen, Johnston; 10,Hesse;


Open

Heat #1 – 1, Josh Firkins, Newton; 2, Donnie Pearson, Oskaloosa; 3, Joe Icenbice, Deep River;
Heat #2 – 1, Rick Roush, Newton; 2, Allen Jones, Deep River; 3, Chris Nigon, West Des Moines;
B Main – 1, Justin Thompson, Sigourney; 2, Patrick Nigon, Des Moines;
Feature – 1, Thompson; 2, Roush; 3, C. Nigon; 4, Icenbice; 5, P.Nigon; 6, Eric McClenathan, Victor; 7, Firkins; 8, Mark Schurring,Otley; 9, Pearson; 10, Jones;