Race Results:

Results for: 2009- 2010 - 2011 - 2012

2012 : 4/28 - 5/11- 5/25 - 6/8 - 6/22 - 7/06 - 7/20 - 8/03 - 8/10 - 9/21

BROOKLYN RACEWAY results from Friday, June 8th

Front Wheel Drive

Heat #1 – 1, Aaron Winburn, Grinnell; 2, Bradley Graham, Brooklyn; 3, Kyle Graham, Brooklyn;
Heat #2 – 1, Jeff Arment, Lynnville; 2, Chad Larson, Brooklyn; 3, Josh Keller, Toledo;
Feature – 1, Larson; 2, Winburn; 3, Arment; 4, Chris Storbeck, Grinnell; 5, Keller; 6, B. Graham; 7, K. Graham; 8, Jon Walker, Des Moines; 9, Chad Kinzebach, Grinnell;


Cruisers

Heat #1 – 1, Mark Heishman / Rick Hurst, Brooklyn; 2, Kurt & Archie Hall, Brooklyn; 3, Austin Houghton / Bradley Graham, Brooklyn;
Heat #2 – 1, 1, Rick Roush / Mike Hesse, Newton; 2, Rick Kriegel / Troy Meldrem, Brooklyn; 3, Thomas Stevens / Calvin Dhondt, Deep River / Kellogg;
B Main - 1, Tonia & Jason Bruns, Deep River / Newton; 2, Brad Craig / AJ Pirkl, Hartwick;
Feature – 1, Roush / Hesse; 2, Hall / Hall; 3, Jason & Paige Snook, Montezuma; 4, Kriegel / Meldrem; 5, Craig / Pirkl; 6, Stevens / Dhondt; 7. Heishman / Hurst; 8, Bruns / Bruns; 9, Levi Hoksbergen / Scott Shook, Malcom; 10, Houghton / Graham;


Stock

Heat #1 – 1, Gene Anderson, Wellsburg; 2, Rick Goldsberry, Runnells; 3, Jacob Lehman, Waterloo;
Heat #2 – Bruce Kline, Brooklyn; 2, Kurt Hall, Brooklyn; 3, Gene Lester, Newton;
B Main – 1, Thomas Stevens / Calvin Dhondt, Deep River / Kellogg; 2, Bradley Kline, Brooklyn;
Feature – 1, Goldsberry; 2, Lester; 3, Anderson; 4, Jerome Kline, Brooklyn; 5, Stevens / Dhondt; 6, Bruce Kline; 7, Marvin Housley, Newton; 8, Hall; 9, Bradley Kline; 10, Lehman;


Pro Stock

Heat #1 – 1, Joey Young, Indianola; 2, Mike Hesse, Newton; 3, Brad Graham, Brooklyn;
Heat #2 – 1, Keith Lester, Toledo; 2, Jason Peterson, Johnston; 3, Joe Breeden, Brooklyn;
Feature – Butch Lester, Newton; 2, Peterson; 3, Young; 4, Wayne Webert, Williamsburg; 5, Graham; 6, Ed Kasperbauer, Des Moines; 7, Adam Montgomery, New Sharon; 8, Siraj Thomason, Montezuma; 9, Breeden; 10, Hesse;


Open

Heat #1 – 1, Nate Wanders, Newton; 2, Josh Firkins, Newton; 3, Rick Roush, Newton;
Heat #2 – 1, Michael Peterson, Montezuma; 2, Allen Jones, Deep River; 3, Joe Icenbice, Deep River;
B Main – 1, Justin Thompson, Sigourney; 2, Corey Danner, Oskaloosa;
Feature – 1, Peterson; 2, Icenbice; 3, Wanders; 4, Donnie Pearson, Oskaloosa; 5, Danner; 6, Roush; 7, Chris Nigon, West Des Moines; 8, Thompson; 9, Jones; 10, Firkins;