Race Results:

Results for: 2009- 2010 - 2011 - 2012

2012 : 4/28 - 5/11- 5/25 - 6/8 - 6/22 - 7/06 - 7/20 - 8/03 - 8/10 - 9/21

BROOKLYN RACEWAY results from Friday, June 22nd

Front Wheel Drive

Heat #1 – 1, Jeff Arment, Lynnville; 2, Aaron Winburn, Grinnell; 3, Chad Larson, Brooklyn;
Feature – 1, Winburn; 2, Arment; 3, Josh Keller, Toledo; 4, Josh Vandermolen, Sully; 5, Bradley Graham, Brooklyn; 6, Kyle Graham, Brooklyn; 7, Larson;


Cruisers

Heat #1 – 1, Tony Roth / Scott Strong, Grinnell; 2, Bradley Graham / Austin Houghton, Brooklyn; 3, Rick Kriegel / Troy Meldrem, Brooklyn;
Heat #2 – 1, Levi Hoksbergen / Scott Shook, Grinnell / Malcom; 2, Tonia & Jason Bruns, Deep River / Newton; 3, Ben Pierce / Myron Widmer, Deep River;
B Main - 1, Rick Roush / Mike Sell, Newton; 2, Jason Snook / Jeff Hall, Montezuma;
Feature – 1, Roth / Strong; 2, Snook / Hall; 3, Pierce / Widmer; 4, Kriegel / Meldrem; 5, Brad Craig / AJ Pirkl, Hartwick; 6, Bruns / Bruns; 7, Graham / Houghton ; 8, Hoksbergen / Shook; 9, Roush / Sell; 10, Chad Heyveld / Jeff Arment, Grinnell;


Stock

Heat #1 – 1, Jerome Kline, Brooklyn; 2, Jacob Lehman, Waterloo; 3, Bradley Kline, Brooklyn;
Heat #2 – 1, Matt Smalley, Sully; 2, Marvin Housley, Newton; 3, Bruce Kline, Brooklyn;
Heat #3 - 1, Gene Anderson, Wellsburg; 2, Kurt Hall, Brooklyn; 3, Bill Gragg, Malcom;
B Main – 1, Rick Goldsberry, Runnells; 2, Jordan Vandermolen, Pella;
Feature – 1, J. Kline; 2, Goldsberry; 3, Gragg; 4, Bruce Kline; 5, Bradley Kline; 6, Lehman; 7, Housley; 8, Vandermolen; 9, Smalley; 10, Anderson;


Pro Stock

Heat #1 – 1, Siraj Thomason, Montezuma; 2, Wayne Webert, Williamsburg; 3, Joey Young, Indianola;
Heat #2 – 1, Keith Lester, Toledo; 2, Ed Kasperbauer, Des Moines; 3, Jason Peterson, Johnston;
Feature – Lester; 2 Thomason 3, Young; 4, Peterson; 5, Butch Lester,, Newton; 6, Brad Graham, Brooklyn; 7, Adam Montgomery, New Sharon; 8, Webert; 9, Kasperbauer;


Open

Heat #1 – 1, Donnie Pearson, Oskaloosa; 2, Josh Firkins, Newton; 3, Nate Wanders, Newton;
Heat #2 – 1, Allen Jones, Deep River; 2, Mark Schurring, Otley; 3, Rick Roush, Newton;
B Main – 1, Joe Icenbice, Deep River; 2, Justin Thompson, Sigourney;
Feature – 1, Corey Danner, Oskaloosa; 2, Wanders; 3, Roush; 4, Icenbice; 5, Firkins; 6, Thompson; 7, Schuring; 8, Pearson; 9, Ed Kasperbauer, Des Moines; 10, Jones;