Race Results:

Results for: 2009- 2010 - 2011 - 2012

2012 : 4/28 - 5/11- 5/25 - 6/8 - 6/22 - 7/06 - 7/20 - 8/03 - 8/10 - 9/21

BROOKLYN RACEWAY results from Friday, July 20th

Front Wheel Drive

Heat #1 – 1, Chris Storbeck, Grinnell; 2, Aaron Winburn, Grinnell; 3, Chad Larson, Brooklyn
Feature – 1, Larson; 2, Winburn; 3, Storbeck; 4, Jeff Arment, Lynnville; 5, Josh Keller, Toledo; 6, Josh Vander Molen, Sully; 7, Kyle Graham, Brooklyn


Cruisers

Heat #1 – 1, Tony Roth / Scott Strong, Grinnell / Malcom; 2, Austin Houghton / Brad Graham, Brooklyn; 3, Rick Kreigel / Troy Meldrem, Brooklyn;
Heat #2 – 1, Jason Snook / Jeff Hall, Montezuma / Brooklyn; 2, Chad Heyveld / Jeff Arment, Grinnell; 3, Rick & Gary Roush, Newton;
Feature – 1, Kreigel / Meldrem; 2, Roth / Strong; 3, Snook / Hall; 4, Houghton / Graham; 5, Tonia & Jason Bruns, Deep River / Newton; 6, Roush / Roush; 7, Austin & RJ Mahan, Ladora; 8, Kurt & Archie Hall, Brooklyn / Victor; 9, Brad Craig / Trent Claeys, Hartwick; 10, Thomas Stevens / Calvin Dhondt, Deep River / Kellogg;


Stock

Heat #1 – 1, Bob Evans, Newton; 2, Kurt Hall, Brooklyn; 3, Josh Albertson, Newton;
Heat #2 – 1, Mike Sell, Newton; 2, Matt Smalley, Sully; 3, Jerome Kline, Brooklyn;
Heat #3 - 1, Bradley Kline, Brooklyn; 2, Thomas Stevens, Deep River; 3, Bruce Kline, Brooklyn;
B Main – 1, Rodney Morse, Montezuma; 2, Tim Kalma, Newton;
Feature – 1, Sell; 2, Hall; 3, Bruce Kline; 4,Albertson 5, Jerome Kline; 6, Evans; 7, Morse; 8, Bradley Kline; 9, Stevens; 10, Kalma;


Pro Stock

Heat #1 – 1, Jerrod Thompson, Sigourney; 2, Joey Young, Indianola; 3, Wayne Webert, Williamsburg;
Heat #2 – 1, Ed Kasperbauer, Des Moines; 2, Joe Breeden, Grinnell; 3, Butch Lester, Newton;
Feature – 1, Thompson; 2, Young; 3, Keith Lester, Toledo; 4, Webert; 5, Calvin Dhondt, Kellogg; 6, Breeden; 7, Devin Van Wyk, Sully; 8, Lester; 9, Scott Shook, Malcom; 10, Kasperbauer;


Open

Heat #1 – 1, Mark Schuring, Otley; 2, Wayne Webert, Williamsburg; 3, Josh Firkins, Newton;
Heat #2 – 1, Rick Roush, Newton; 2, Allen Jones, Deep River; 3, Corey Danner, Oskaloosa;
Feature – 1, Schuring; 2, Danner; 3, Nate Wanders, Newton; 4, Webert; 5, Donnie Pearson, Oskaloosa; 6, Roush; 7, Ed Kasperbauer, Des Moines; 8, Austin Schuring, Newton; 9, Firkins; 10, Jones;


Mini Sprints

Heat #1 – 1, Ryan Leavitt, Knoxville; 2, Laney Feight, Indianola; 3, Russ Prather, Knoxville;
Heat #2 – 1, Eric Bridger, Winterset; 2, Chuck Alexander, Chariton; 3, Tony McCarthy, Lacona;
Feature – 1, Nate Mills, Bondurant; 2, Logan Anderson, Leighton; 3, Bruce Prottz, Des Moines; 4, Cody Sage, Indianola; 5, Bridger; 6, Travis McKera, Marion; 7, Travis Rewarts, Des Moines; 8, Leavitt; 9, Brad Comegys, Des Moines; 10, Prather;